чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином

логин

пароль

регистрация
забыл парольДев’ятий Фестиваль Давньої Музики у Львові “Слідами Львівської лютневої табулатури”

26.09.11 | artvertep.com

Наступний, Дев’ятий Фестиваль Давньої Музики у Львові (17.10.-29.10.2011) знову потішить своїх шанувальників перлинами музичної давнини. Цей фестиваль буде і дещо незвичним – присвячений одному-єдиному манускриптові, що зберігається у Львові, в Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка. Це Львівська лютнева табулатура – одна з найбільших і найцікавіших збірок такого типу в світі.

Незвичною є доля цього рукопису, сповнена несподіванок, подорожей, авантюр. Табулатура була створена головно у Кракові в 16 – на поч. 17 ст. і задокументувала появу нового, віртуозного стилю в європейському лютневому виконавстві. Згодом, з поступовим занепадом лютні, вона на кілька століть зникла з поля зору виконавців.

На концертах фестивалю прозвучить (у різних версіях) музика з Львівської табулатури, а також – з інших збірок тієї епохи. Гостями фестивалю стануть знамениті лютністи та інші фахівці з музики ренесансу і бароко – виконавці та науковці з Швеції, Швейцарії, Австрії, США, Ізраїлю, Польщі, України: ансамблі “Laude Novella” і “Starck Compagna”, лютністи Анна Ковальска, Антон Біруля, Олег Тімофєєв і Степан Тихоненко, клавесиністи Крістофер Стембрідж, Світлана Шабалтіна і Ольга Шадріна, музикознавці Ніна Герасимова-Персидська і Лєві Шептовіцкій...

На сьогодні Дев’ятий Фестиваль Давньої Музики у Львові - це єдиний в Україні фестиваль, що в такому об’ємі і на такому професійному рівні представляє музику різних європейських країн від середньовіччя до класики – вокальну та інструментальну, церковну і світську, оперну та ораторійну. Окрім того, фахівці давньої музики не лише виступають в концертах, але й надають консультації та проводять майстер-класи.

Крім концертів, протягом фестивалю можна буде відвідати виставку дитячого малюнку “Барви музики бароко”, виставку нотних рукописів і стародруків з фондів Відділу стародруків Наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка, презентацію CD “Музика габсбурзького Львова”, презентацію документального фільму про  давню музику в Україні “Мрії про минуле” (реж. О. Тімофєєв, США), що минулого місяця здобув премію Вашинґтонського кінофестивалю “За найкращий повнометражний документальний фільм”.


комментарии


чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином