чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином

логин

пароль

регистрация
забыл парольчтиво / интервью

Артем Войцеховський (донецький гурт «Зарисовка»): «Нехай кожен робить те, що йому до душі»

14.09.11 | Анастасія Манаєнкова | molode.com.ua

Вони співають легку та сонячну музику. Можна сказати, що це реґґі, але вони уникають давати якісь визначення своїй творчості.  Донецький гурт «Зарисовка» називає себе «квінтетом з сонячної України, якому подобається експериментувати як з музикою, так і складом». Вони не дуже відомі (а слухачам української музики – особливо), але мають немаленьку групу ВКонтакті, де шанувальники запрошують їх виступити у своїх містах.

Про гурт «Зарисовка», ставлення до музики та життя розповідає його лідер Артем Войцеховський.

 

- Розкажи про вашу творчість: як, коли і за яких обставин виникло бажання творити музику разом? Чому саме «Зарисовка»? Що асоціюєте з назвою гурту?
Це було досить давно, коли в 2006 році ми познайомилися з Олегом. Він тоді займався хіп-хопом, а я співав приспіви у його композиціях. У вільний час ми брали гітару та виконували пісні для наших друзів і знайомих. Намагалися разом писати композиції, почало виходити досить непогано. Потім пішли концерти, записи, і з тих пір не уявляємо свого життя без музики.
Щодо назви гурту, то ми вже і самі не пам’ятаємо, чому саме так. «Зарисовка» - це щось світле та зрозуміле всім і кожному.

- Чим для вас є музика? Що хочете сказати своїми піснями та який вплив справити на слухача?
Музика – це в першу чергу відображення того, що відбувається в душі, в думках, у серці. Своїми піснями ми намагаємося нести добро, закликаючи до щирості, всіх тих добрих почуттів, на які тільки здатна людина.

- Що або хто надихає вас на написання пісень?
Світ навколо. Надихнути на написання пісні може будь що – природа, люди, емоції, архітектура, міста…

- Молоді гурти часто порівнюють себе з більш відомими музикантами, намагаються провести якісь паралелі. Як позиціонуєте себе ви?
Ми намагаємося не клеїти ярликів та не думаємо над визначеннями. Нехай кожен робить те, що йому до душі. Головне, аби це йшло від самого серця.

- Що є найважливішим для вас у творчості? Для одних артистів на першому місці стоїть самореалізація, інші налаштовані на комерційний успіх. Які цілі ставить перед собою «Зарисовка»?
Найголовніше завдання для нас – це донести свою музику до якнайбільшої кількості людей. Залишитися такими, якими ми були на початку нашого шляху та не дозволити навколишньому світу та обставинам змусити нас змінитися. Це що стосується професійних та людських якостей. А от з точки зору музики хотілося б, звичайно, постійно рости та прогресувати, досягаючи нових вершин та цілей.

- Ви вже досить багато виступали – концерти у різних містах, клубах, країнах, на фестивалях… Звичайно, що все згадати неможливо. Розкажи про найяскравіший концерт, що вам запам’ятався.
Розказати щось конкретне неможливо, бо кожен концерт особливий, унікальний за своєю власною атмосферою та настроєм. Саме цим вони і запам’ятовуються, але цим і відрізняються водночас.

- Яким бачиш себе і гурт років, скажімо, через 10, 20? Чого хочете досягти, а чого – навпаки, уникнути?
Ми намагаємося не складати списків та планів, живучи лише сьогоднішнім днем. Усе буде так, як воно повинно бути і не інакше. В цьому плані я – фаталіст.

- Дехто з музикантів каже, що найважливіше для музиканта – професійна підготовка, а інші – що талант. А як думаєш ти? Заважає академічна музична освіта вільній творчості чи, навпаки, дає змогу більш професійно та вдало реалізувати талант?
У кожному конкретному випадку своя ситуація. Одним освіта допомагає рости й розвиватися, а когось академічність вбиває. На мій погляд, все залежить від того, як музикант сприймає отриману інформацію та яким чином її використовує. Музична освіта не може зашкодити, якщо знати, де і як її застосувати.

- Чи має хтось з учасників гурту музичну освіту?
Ні, з нас ніхто не вчився у музичних закладах, ми – самоучки. Але це не заважає нам постійно підвищувати свій професійний рівень за допомогою самоосвіти – читання музичної літератури, наприклад, ще нікому не шкодило.

- Сьогодні українська музика переживає не найкращі свої часи, тому багато хто з музикантів вимушений працювати у сферах, далеких від музики. Тільки деякі можуть дозволити собі присвячувати весь час творчості. А чим займаєшся ти?
Моє існування цілком і повністю пов’язане з музикою та журналістикою. Обидві сфери діяльності мені до душі і, насамперед, є моїми улюбленими заняттями. Тому що роботою я ані музику, ані журналістику назвати не можу – це йде від душі, а не за необхідністю. Хоча, бувають випадки, коли доводиться і сильно попотіти.

- Багато хто з сучасних молодих музикантів підкреслює, що у нашій країні досить важко «пробиватися» до слухачів через відсутність добре налагоджених каналів комунікації. Чого не вистачає сучасній українській музиці для подальшого розвитку?
На мою думку, українському музичному простору не вистачає добре налагодженої формули організації ефективної роботи з музикантами. В нас на першому місці стоїть ціль заробити гроші і якнайшвидше, в той час як метою будь-якої творчості, і музики зокрема, повинна бути сама творчість, гарний результат. Звичайно, обійтися без грошей не можна, але пріоритетним повинно залишатися отримання якісного та цікавого слухачам музичного продукту.

- Як ставишся до тотальної інформатизації сучасного життя, розвитку інтернету? Чи допомагають інформаційні технології у творчості чи, навпаки, заважають?
Інтернет сьогодні – то велика сила, якщо ти добре знаєш, де і як її використовувати. Хоча, так само можна сказати абсолютно про будь-яке явище чи річ: у вмілих руках та з добрими думками вони приносять лише користь.

- Розкажи про свої власні музичні вподобання. Що вважаєш вартим майбутнього, а що – сміттям, яке лише псує естетичний смак масового слухача?
Якщо музика існує, це значить, що вона комусь та потрібна. Інша справа, що мені інколи буває жаль деяких меломанів. Те, що декотрі з них слухають, ні за яких обставин не можна назвати музикою. А про силу слова взагалі говорити не доводиться. Слово вже не має такої ваги,   як колись. Я думаю, що спасти цю ситуацію може лише якісна література – нашим людям потрібно знову сідати за книжки, інакше повна деградація моралі та духовних цінностей людини, а з ними і всієї нації, неминуча.

- Чим у найближчі части гурт порадує своїх прихильників? Які плани маєте на наступні місяці та що хочете зробити у перспективі років?
Хочеш розсмішити Бога – розкажи йому про свої плани. Ми на маємо на меті ані смішити його, ані гнівити. Тому всі наші плани залишаться з нами, допоки ми не зможемо їх реалізувати та представити нашим слухачам.

- Що б хотів побажати всім?
Прагніть до внутрішньої гармонії та не забувайте дивитися по сторонах. Прекрасне – воно поряд і інколи варто просто звернути увагу на дива світу, що нас оточує!

                       ***********

ІНФО

Сьогодні до складу гурту входять:

Артем Войцеховський (вокал, тексти,
музика),

Олег Качурін (гітара, бек-вокал, музика, тексти),

Павло Клімов
(труба, перкусія),

Іван Мак (бас-гітара),

Ілля Корзун (ударні).

За 5 років свого існування «Зарисовка» видала 2 альбоми – «Солнце» (2008) та
«По ролям» (2009). Має 169 виступів у 32-х містах України та Росії.

(Ми не перевіряли, віримо їхнім підрахункам - Молоде радіо :))

"Зарисовка" В Контакті

"Зарисовка" на YouTube

Фото гурту "Зарисовка" надані Артемом Войцеховським.

комментарии


чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином