чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином

логин

пароль

регистрация
забыл парольчтиво / интервью

К402: ВИЙШЛО КРАЩЕ, НІЖ СПОДІВАЛИСЬ, ЩЕ Й ІНШИМ ПОДОБАЄТЬСЯ

21.02.12 | Дмитрий Войналович | rock.kiev.ua

К402

К402 – львівський рок-гурт. І хоч останнім часом хлопці не дуже заявляють про себе, та забувати про них не варто. Саме цей колектив, який розпочинав свою творчість ще в стінах студентського гуртожитку, кілька років тому чарував нас своїми ліричними та чесними піснями. Чим же зараз займається гурт, чого і коли чекати від колективу розказав вокаліст К402 Сергій Случак.

Вітаю. Розкажи, як до вас прийшла ідея зібратись разом і творити музику?

Було кілька людей, зі схожими інтересами, ідеями і спільними справами, які до того ж 5 років жили постійно поруч, в чотирьох стінах. Це, хіба, до дурного не дійшло би – стати, щось зробити. Метою був один концертик, ну, може, ще один, десь на пенсії. А вийшло краще, гарніше, ще й іншим подобається.

Ви починали грати студентами. Зараз легше чи важче займатися музикою?

І важче і легше. Різні обставини і планки. Тоді нам було по-приколу, так-сяк, просто замість бухати в гуртожитку – ми собі шпіляли якусь музичку. А зараз – ми група, репетиції, записи, інструменти хороші, якісь гроші… ну це вже як робота. Але робота, яку ти любиш і аж ніяк не хочеш звільнятись.

Свого часу ви записали спільну пісню з фронтменом АННА Віктором Новосьоловим «Час». Це одиничний випадок, чи ви і далі якось співпрацюєте?

Це пісня, в якій, за задумкою, повинен був звучати жирний гроул, як голос образу містера на ім’я Час. Хто у Львові може краще це зробити? Так я й запропонував Вітьці ввійти в роль. З цього почалась дружба… ой, навіть гірше – стосунки! Ми, розумієш, як брати, не просто собі зустрічаємось пивко попити чи сємки погризти, в нас постійний діалог, дискусія, справа… Не лише: «Привіт, як ти там?». Ось щойно посварились в Інтернеті з ним. Треба подзвонити. Ми взагалі думаєм свій окремий бенд зробити. Але то так, поки що ідея.

Ви випустили два альбоми поспіль: у 2008 і 2009. Майже три роки минуло, а інформації про нові релізи нема. Працюєте над альбомом?

Матеріалу є, може, й на два альбоми. Проблема не лише в грошах. Хоча зараз за записи деруть вже так, що всяка там гречка в новинах і т.д. ховається. Плюс – часто люди на студіях сидять недалекі, їм плювати по великому рахунку, що, де і як, лише на годинник поглядають, поки ти граєш. Це окрема тема. Нехай, це їхній бізнес. Проблема ще в тому – що в К402, після зміни першого складу, поки що досі не викристалізувався новий, ідейний і чіткий склад музикантів. Ось і все.

Чим наступна платівка буде відрізнятися від попередніх?

Це будуть інші пісні. Інші теми, інше звучання. Це буде щось нове.

З чим пов’язані доволі часті зміни в складі?

Не знаю. Комусь атмосфера не та, хтось шукає ліпшого життя в інших куточках країни чи світу, когось просто вже не пре… Крім музики люди мають ще особисте життя та купу різних справ. Але, як казав Лобановський: «Ми не робимо з цього трагедії, і йдемо далі».

Багато музикантів зараз практикують спільні записи з поетами, митцями, грають на презентаціях. У вас з цим як? Не було бажання?

Спільне завжди цікаве, якщо цікавими є ті, хто робить це спільне. Багато музикантів роблять це незрозуміло для чого, а інші – з тим, чиє ім’я принесе їм більше популярності. Розумієш? Давай я заспіваю пісню з Вакарчуком, чи з Кіркоровим, чи з Мадонною – всі будуть у захваті, от побачиш ;) Тому важливо в першу чергу, щоб це було гарно, мистецтво повинне бути прекрасним, а вже з ким, де і як – саме знайдеться і вирішиться.

З сучасних митців з ким би зробив перформанс? І який?

Важко відповісти. Тим більше я не можу назвати себе митцем. Полабав би на показі у В. Вествуд, чи з БГ позавивав би, з Томом Уейтсом затусив би… багато класних людей є. Є в нас пісня одна, «5-й поверх» називається, її би з духовими зіграти, спадає «Тік» на думку, але вони надто «звьозди», та й вишиванки ці їхні… позерство якесь. Час покаже, з кимось може й збацаємо.

Як полюбляєш проводити вільний час?

Читати люблю останнім часом. Багато читаю. Розслабляє. Забуваєш про сірість побутового. І природу люблю, дуже.

А чим зараз займається К402?

Сплять пацани напевно, пізно вже:) А так, готуємо програму, плануємо на початку весни декілька концертів. А там і запис можливо…

Кілька слів читачам та шанувальникам, наостанок:

Будьте уважні до всього, що відбувається навколо, але не витрачайте час на пусті речі. Цінуйте тих, хто вас любить.

комментарии


чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином