чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином

логин

пароль

регистрация
забыл парольчтиво / события

Виступ гурту РОЛЛІКС в Запоріжжі зіпсувала міліція

В суботу 19 листопада міліція без жодних пояснень зупинила виступ херсонського альтернативного гурту РОЛЛІКС в «Запорізькому рок клубі». Після десятої пісні перед сценою з’явилися люди в пагонах і звернулися до музикантів з вимогою зупинити виступ. На прохання організаторів концерту роллікси оголосили десятихвилинну перерву і залишили сцену.

Як виявилося, представники влади з’явилися в клубі вже на третій пісні, вели спостереження та оперативну відео зйомку. Про причини їхньої появи в клубі не повідомлялося. Пізніше стало відомо, що мала місце планова перевірка співробітниками Орджонікідзевскього райвідділу міліції м. Запоріжжя діяльності розважальних закладів на предмет збуту наркотичних речовин та продажу алкоголю неповнолітнім.

Далі події розгорталися за звичайним міліцейським сценарієм: декілька співробітників міліції у формі та цивільному перебували в приміщенні клубу біля бару, двоє стояли біля виходу і випускали відвідувачів поодинці. На виході людей зустрічали інші співробітники і в нахабній формі вимагали пред’явити документи та особисті речі на огляд. Результати та наслідки цієї операції наразі залишаються невідомими.

Аналогічні події вже відбувалися в Запоріжжі в 2007 році на концерті гурту «Бумбокс», але тоді музиканти навіть не встигли розпочати концерт.

Коментар чільника гурту РОЛЛІКС Дмитра Ігнатова:

«Ми вперше стикаємось з таким неподобством на своїх концертах, але мене це не здивувало, адже чотири роки тому запорізька міліція зіпсувала концерт гурту «Бумбокс» в одному з місцевих клубів. Спочатку ми мали надію через деякий час продовжити виступ, сподіваючись на те, що це якесь непорозуміння. Але організатори повідомили, що це надовго і на концерті доведеться поставити крапку. Про причини появи міліції ніхто не міг дати жодних конкретних пояснень. Поповзли чутки про те, що на виході у всіх перевіряють документи та здійснюють огляд речей. Ми не стали випробовувати долю і вирішили якомога швидше вибратися з клубу.

background_22Дійсно, на виході нас зустрічали співробітники міліції в цивільному, і без жодних пояснень вимагали пред’явити документи та особисті речі на огляд, пропонували витягнути все з кишень та сумок. Музиканти не стали виключенням.

Мушу зауважити, що перевірка проводилася з грубим порушенням чинного законодавства України, зокрема, Закону України «Про міліцію» та Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Так, співробітники міліції не представлялися, не пояснювали, на якій підставі та у зв’язку з чим здійснюється особистий огляд та огляд речей, перевірка документів. За фактами особистого огляду та огляду речей в моїй присутності не складено жодного протоколу, не залучено понятих. Згідно з положеннями КУпАП особистий огляд чи огляд речей може здійснюватися в разі вчинення громадянином адміністративного правопорушення. В такому разі складається протокол, або робиться помітка в протоколі про адміністративне правопорушення чи протоколі про адміністративне затримання. Але жодний з тих людей, чиї речі перевіряли в моїй присутності, не був звинувачений у вчиненні адміністративного правопорушення. Отже до вільних і законослухняних громадян співробітниками міліції масово і безпідставно застосовувалися заходи адміністративного впливу.

Мені також було запропоновано витягнути усі речі з рюкзака та кишень, на що я пред’явив адвокатське посвідчення і пояснив невідомій мені особі (вона не представилася), що в такому разі доведеться складати протокол. Після п’ятихвилинної безпредметної бесіди, дурнуватих питань на кшталт «а чому очі червоні?», «а що херсонський адвокат робить у Запоріжжі?», мені дозволили вийти не пред’являючи особисті речі на огляд.

Сподіваюся, що в той вечір усі, хто прийшов на наш концерт, дісталися додому без пригод. Маю надію, що такі неподобства, принаймні, не матимуть розвитку в майбутньому.

комментарии


чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином