чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином

логин

пароль

регистрация
забыл парольчтиво / события

Четвертий етнічний фестиваль «Країна Мрій Різдвяна»

13.01.12 | krainamriy.com

До Країни Мрій на свято Різдва цього року прибуло близько 10 тисяч киян, в Зоряному Вертепі стрілися 9 українських зірок, а по закінченню фестивалю найсильніша людина планети Василь Вірастюк розсунув руками 2 авто

7 та 8 січня у Києві в козацькому селищі «Мамаєва Слобода» пройшов четвертий етнічний фестиваль «Країна Мрій Різдвяна». Цього року відбулася наймасштабніша Коляда. На гостей чекали зимові розваги, традиційний народний ярмарок, а також великий різдвяний концерт.

Хоч і не побалувала київська погода нас у ці дні ошатним білесеньким сніжком, настрій свята на «Країні Мрій Різдвяній» створювали чудесні події з префіксом «най». В перший день гурт «Воплі Відоплясова» зіграв свій найдовший концерт за всю свою 25-літню історію. Презентувавши ексклюзивну фолк-програму (різдвяні пісні «Знову зима», «Щедрик», нові твори «Талалай», «Чудовий світ» і убойні народні хіти «Ой ти, Галю», «Голубка» та інші), більше двох годин хлопці не мали змоги покинути сцену під массовий бадьорий галас шанувальників рок-коляди. Рекордна кількість колядок прозвучала від фолк-гуртів «Божичі»,  «Кросна», «Рожаниця», дитячих коллективів «Райгородок» та «Цвітень», які систематично відтворювалися багатотисячним різдвяним хором.

В неділю увагу гостей «Країни Мрій» причарувала прем’єра унікального театрального дійства – Різдвяного Зіркового Вертепу, який зібрав на фестивальній сцені найбільшу кількість знаних українських постатєй. Добру вістку людям сповіщали три маленькі пастушки - актор Богдан Бенюк, співак Тарас Чубай та богатир Василь Вірастюк, три царі - поет і видавець Іван Малкович, кобзар Тарас Компаніченко та художник Оля Чубай, янгол - співачка колисанок Росава. Діток лякав цар Ірод - казкар Сашко Лірник, за що був потім привселюдно і високохудожньо покараний. За основу спектаклю був узятий сценарій карпатського дитячого вертепу ХІХ-го століття під назвою «Пастушки», адаптований Іваном Малковичем. Роль ведучого та режисера-постановника вистави взяв на себе Олег Скрипка. Історичну довідку надавав Тарас Компаніченко. Костюми для героїв розробила дизайнер одягу Оксана Якушина.

В кулуарах на репетиції Василь Вірастюк розказав сам про себе анекдот. Силач стверджував, що для того, аби прийняти якесь рішення, він завжди підкидає у повітря «копійку». І коли та падає на землю до гори колесами, це означає «так». І як кажуть, слова згодом матеріалізуються. По закінченні Вертепу Василь поспішав додому та його джип був щільно заблокований двома авто. Цей факт найсильнішу людину планети абсолютно не засмутив. Він досить легко взяв і розсунув голими руками ті злощасні автівки та й поїхав собі по своїх богатирських справах. А свято продовжувалось вже в несамовитих танцювальних ритмах під супровід етно-грув-бенду «Чоботи з Бугая», гурту мандрівних музикантів «Фолькнери» та етно-диско DJ O’Skrypka. І знову засновника «Країни Мрій» вже в іпостасі діджея більше двох з половиною годин весела танцювальна юрба не відпускала зі сцени.

А ще були співи біля вогнищ, майстер-класи колядок, а на Ярмарковому майдані за ініціативи торгової марки«Bonpoint» було реконструйовано найбільшу в Україні класичну Різдвяну Шопку.

Окрема подяка компанії «Кока-Кола Україна», яка другий рік поспіль підтримує фестиваль «Країна Мрій Різдвяна».

Фото: Анна Берник

комментарии


чтобы поместить сообщение или комментарий вам нужно войти под своим логином